Aktuale

POLIP 2015 - HAJDE T'FLASIM PER LIRINE!

22 - 24 Maj  Hapja: e premte, 22 Maj ne ora 19:30   Letërsia pas Charlie Hedbo Fillimi i vitit 2015 u shenjua nga akti terrorist n&

Premiera kosovare e shfaqjes “Romeo e Xhulieta”

Kemi kënaqësinë t’ju vnojmë në dijeni që premiera e shfaqjes së përbashkët sërbo-shqiptare &ld

LUFTA NË KOHËN E DASHURISË në Teatrin Kombëtar të Kosovës

  Shfaqja më e re e Qendrës Multimedia “Lufta në Kohën e dashurisë” do të ketë premierën bot

Fluturimi mbi Teatrin e Kosovës rishfaqet në Prill

"Fluturimi mbi Teatrin e Kosovës" do te reprizohet me 17 prill 2015, nga ora 20:00, në Teatrin Kombëtar të Kosovës

Hightlights

Shembja e Kullës së Ajfelit

nga Jeton Neziraj
Regjisore: Blerta Neziraj
Aktorë: Adrian Morina, Ernest Malazogu, Shengyl Ismaili, Armend Ismajli
Koreografë: Violeta Vitanova dhe Stanislav Genadiev
Kukullat dhe hijet: Clément Peretjatko
Kompozitor: Gabriele Marangoni
Dizajni i skenës dhe dritave: Nico de Rooij
Kostumografe: Marija Papucevska
Dramaturge: Borka Pavićević

 

Fluturimi mbi Teatrin e Kosovës

By Jeton Neziraj

Directed by: Blerta Neziraj
Actors: Bajrush Mjaku, Adrian Morina, Anisa Ismaili, Adrian Aziri, Ernest Malazogu
Musicians: Susanna Tognella (violin), Gabriele Marangoni (harmonica)
Dramaturg and artistic consultant: Ilir Gjocaj
Choreography: Arthur Kuggeleyn
Music composer: Gabriele Marangoni
Stage and costumes: Susanne Maier-Staufen